Де Брујне размислува за трансфер во Реал Мадрид

Белгискиот репрезентативец одлучил доколку суспензијата на Манчестер сити остане на сила, тогаш тој ќе инсистира на трансфер во „кралскиот“ клуб.

Белгискиот магазин „Sport/Fut“ наведива дека блиските пријатели на Де Брујне се сомневаат дека тој ќе остане во Манчестер сити, и дека тој размислува за трансфер во Реал Мадрид.

Според трансфермаркт, Кевин Де Брујне вреди 150 милиони евра, и е втор највреден фудбалер на „граѓаните“ по Рахим Стерлин кој се проценува на 160 милиони евра.


Магазинот исто така наведува дека Реал Мадрид е идеален тим за белгискиот репрезентативец бидејќи „кралевите“ се наоѓаат во транцизија, целиот тим треба да се смени до наредното лето, а според експертите Де Брујне идеално би се вклопил во играта на тимот.

Адутот на Манчестер сити е жалбата во Судот за спортска арбитража и доколку го добијат спорот со УЕФА, ќе им биде укината суспензијата за настап во Лигата на шампионите, а менаџерот Пеп Гвардиола за ниту една цена тогаш нема да се согласи на продажба на одличниот играч за врска.

Прочитајте и...  За плукање фудбалерите ги очекува суспензија од 12 натпревари!

Прочитај повеќе

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Слободен печат

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат

Го одби Лацио, еве каде ќе игра синот на легендарниот Хаџи (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За плукање фудбалерите ги очекува суспензија од 12 натпревари!

Слободен печат

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат