15 C
Скопје

Дара Бубамара се скара со своето 21-годишно момче: Дали годините сепак направија разлика?

Пејачката Дара Бубамара (44) и нејзиното 21-годишно момче Тони наводно жестоко се скарале за новогодишниот настап на пејачката.

Дечкото на Дарa, наводно, се изнервирал кога слушнал дека таа добила понуда да настапи за Нова година, но по половина цена, пишува Информер.

„Сопствениците на повеќе клубови во Белград ја повикаа и ѝ понудија да пее на 31 декември, а тие ѝ објаснија дека поради недостаток на работа и ограничен број луѓе, имаат договор со други пејачи да работат на половина цена“, тврди изворот и додава:

„Таа беше во дилема и го праша своето момче за мислење, но тој ѝ одржа лекција. Тој ѝ рече дека не треба да се понижува и да ја намалува цената на настапот, туку дека треба да го помине приемот со него и да не размислува за работа“

инстаграм

Според изворот, пејачката има голема заштеда, но размислувала да го прифати новогодишниот настап затоа што сакала публика.

„Дара има големи заштеди, толку многу што не мора да пее никаде со години. Таа копнееше по публиката и затоа размислуваше да ја прифати понудата за новогодишната ноќ, но сепак се предомисли откако разговараше со Тони, и на крајот на краиштата тој има многу пари, така што тие не мора да работат додека не помине пандемијата на коронавирусот“, рекол изворот.

По разговорот со своето момче, Дара се откажала од настапот на Нова Година и се навела дека таа и Тони ќе ја дочекаат Новата година во потоплите региони и дека размислуваат за Дубаи или Египет.

Поврзани вести

Повеќе од три милиони „лајкови“ за Бијонсе: Пејачката воодушевува со своето тело во проѕирен комбинезон

Слободен печат

Семејни дискусии: Препорачливо е да се прескокнат овие теми на разговор со вашите родители

Слободен печат

ВИДЕО: Невеста на која ни Џулија Робертс не ѝ е рамна! Кажа „не“ и побегна, а младоженецот ја гаѓаше со чевелот!

Слободен печат

ФОТО | Кралицата Летиција во фустан стар 15 години: Сè уште совршено ѝ стои!

Слободен печат

ФОТО | Ана Ивановиќ објави фотографија со својата мајка: Фановите воодушевени

Слободен печат

Наташа од Гевгелија ја победи зависноста од хероин од тинејџерскиот период и сега е успешна жена, сопруга и мајка на три деца: Од дното повторно до врвот со мали чекори и упорност

Мими Стојановска

Остави Коментар