ФОТО | Во друштво на прекрасни дами: Даниела Мартиновиќ го прослави својот 50-ти роденден без Петар Грашо

Даниела Мартиновиќ
Фото: Instagram

Даниела Мартиновиќ го прослави својот 50 -ти роденден, но овој пат без нејзиниот веќе поранешен партнер, пејачот Петар Грашо, како што некои можеби се надеваа, но тоа не значи дека таа не е среќна.

Пејачката од Сплит во друштво на нејзините најблиски пријателки и дел од семејството направи мала интимна прослава во една гостилница. Со неа беа Ана Бабиќ, Анита Шамадан, Дорис Караматиќ и нејзината помлада сестра Изабела Мартиновиќ, а во објавата на својот инстаграм  – профил пејачката напиша

„Тоа беше мала прослава со моите омилени жени, па ви наздравував за мојот роденден! П.С. Дали ви напоменав дека прославата на 50 -тиот роденден ќе трае цела година? Па, сега знаете“, напиша пејачката.

Видео на денот