Данците велат дека е готово: Ериксен го избра Интер!

За неколку дена се очекува трансферот да биде реализиран, Ериксен на тој начин ги одби понудите на ПСЖ и Манчестер јунајтед.

Данскиот весник „Екстра Бладет“ објави дека Интер е блиску до договор со Тотенхем околу зимски трансфер на Кристијан Ериксен во Милано и за тоа обесштетување од околу 23 милиони евра.

Изворот вели дека и покрај некои информации, цената која лондонскиот клуб ја бара за најдобриот дански фудбалер не е 30 милиони евра.

Се чини дека околу 23 милиони евра ќе го направи „среќен“ претседателот на Тотенхем, Даниел Леви, да го пушти одличниот играч од средниот ред во јануари.

Премиерлигашот сака за што подобра цена во зимскиот период да се ослободи од услугите на својот фудбалер, бидејќи во јуни би можел да го загуби за џабе кога на Ериксен му истекува договорот и станува слободен играч.

Прочитајте и...  Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Тренерот на „неро-аѕурите“ вели дека Данецот му е неопходен во борбата за „Скудетото“ со Јувентус.

На тој начин би продолжила доминацијата на Скандинавците кои досега доминираат во зимскиот преоден рок, Норвежанецот Халанд претходно потпиша за Борусија Дортмунд, а Швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ се врати во редовите на Милан.

Прочитај повеќе

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат

Филмска приказна за ММА шампионот: Го малтретираа на училиште, а сега тој им се смее на Фејсбук

Слободен печат

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат