Дами, отворете очи! Ова се најчестите лаги кои ги кажуваат мажите! - Слободен печат

Дами, отворете очи! Ова се најчестите лаги кои ги кажуваат мажите!

Иако повеќето од нив уште на самиот почеток пристапуваат искрено и отворено, некои едноставно мислат дека подобро ќе пројдат доколку лажат, односно „разубават“ некои работи.

Ова е листа на најчестите работи околу кои мажите лажат на првиот состанок, според порталот „YourTango“:

Финансиската состојба

Сакале тоа да го признаат или не, жените често знаат да ги судат мажите по состојбата на нивната сметка. Токму поради таа причина мажите често имаат тенденција да лажат за својата заработка или да се фалат со своите автомобили, часовникот и сличните материјални работи, мислејќи дека такс би ја импресионирале потенцијалната партнерка. Што е сосема погрешно.

Станбено прашање

Доколку веднаш на првиот состанок признае дека живее со цимер или со родителите, веројатно нема претерано да ве воодушеви. Најверојатно поради таа причина ќе каже дека живее сам, а цимерот ќе го нарече пријател на кого му прави услуга да преспие неколку дена. Доколку е поинаку, честитки, правите „муабет“ со сега-засега, океј човек.

 

Гледањето со други жени

Ова е една од најчестите лаги на првиот состанок. Секако нема да ви каже дека ден пред тоа на ваше место била друга девојка. Кој сè уште сака да се претставува како женкар? Ретко кој ќе ви признае „на прва“ дека преферира полигамија.

Фитнес навиките

Многу мажи сè уште веруваат дека изразените стомачни мускули на дамите им се „слаба точка“, па би можел да ве излаже дека баш на нив започнал да работи, петпати неделно во теретана (во која најверојатно не е ни зачленет). За среќа, постојат и мажи на кои се повеќе им станува јасно дека набилданото тело нема никогаш да биде еквивалентно на тоа што се крие позади „плочките“.

Последното раскинување

Доколку тој изневерил или направил нешто слично во својата претходна врска, многу е веројатно дека нема да дознаете наскоро, а особено не на првиот состанок. Реално, зошто воопшто би сакале да дознаете нешто на оваа тема на вашиот прв „дејт“?!

Вистинските намери спрема вас.

Можеби навистина сака да започне искрена и длабока поврзаност со вас, а можеби и ви „симнува ѕвезди“ само за да ве однесе до кревет. Навистина е тешко да се дознае, особено доколку не се познавате со него од претходно или од заеднички кругови. Во секој случај, претпазливоста е повеќе од препорачана!

Прочитај повеќе

По скоро две децении љубов, го исфрли сопругот од домот: Сите зборуваат за нивниот развод, а Џулија некогаш вака кажуваше за нив… (ФОТО)

Слободен печат

Астрологија и стилот на жената: Каков стил избира вашиот хороскопски знак

Слободен печат

Диета со пилешко месо, брза, ефикасна и вкусна

Слободен печат

Мозоците на девојчињата созреваат порано, тврди новото истражување

Слободен печат

Наши миленици: Боно, кученце како плишано меченце

Слободен печат

Идеја за вкусен појадок кој е во прилог на секоја здрава диета

Слободен печат

Остави Коментар

4 − three =

Прочитај повеќе

Диетата на Адел, килограмите сами се „топат“

Слободен печат

Најубавите женски имиња инспирирани од грчки и римски божици

Слободен печат

Токсично пријателство: Како да го препознаете?

Слободен печат

МРАЧНАТА СТРАНА НА СУРОГАТ МАЈЧИНСТВОТО: Починала додека се породувала со туѓо дете

Слободен печат

Средба со многу емоции: Бред Пит и Џенифер Анистон ги разнежнија фановите

Слободен печат

Рекордер на престолот со речиси 70 години владеење, а не ни сонувала да биде кралица

Слободен печат