Дали трката за најдобриот во историјата е завршена – Таа е одамна завршена

Во последните години најактуелна тема во тенисот е таа која е најдобриот тенисер на сите времиња. Но „изборот“ се наоѓаат само три имиња, тие на Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Рожер Федерер кои се израмнети по бројот на освоени грен слем трофеи, сите тројца имаат по 20. Но, тренерот на Ѓоковиќ, Горан Иванишевиќ смета дека … Продолжи со читање Дали трката за најдобриот во историјата е завршена – Таа е одамна завршена