6 C
Скопје

Дали „The Gray Man“ ќе биде најскапиот филм на „Netflix“?

Од „Netflix“ го најавија еден од најголемите прокети досега, во соработка со режисерите на „Avengers: Infinity War“ и „Endgame“.

Филмот „The Gray Man“, ќе биде шпионски трилер во кој ќе се појават Рајан Гослинг, Крис Еванс, Ана де Армас, Били Боб Торнтон, Алфре Вудард, Џесика Хенвик и Џулија Батерс. На холивудската екипа ќе им се приклучи и ѕвездата од хит серијата „Bridgerton“ Реге-Жан Пејџ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bendito Spoiler (@benditospoiler)

Снимањето на филмот е предвидено да започне во март и се очекува да биде најскапиот во историјата на оваа платформа.

Филмот ќе биде адаптација на книгите на Марк Грини и е предвидено да чини повеќе од 200 милиони американски долари, со што го прави најскапиот „влог“ што „Netflix“ некогаш го има вложено во филм.

Прочитајте и...  Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар