1.1 C
Скопје

Дали се сеќавате на фотографијата од Цеца без коса која ја воодушеви Италија?

Во една галерија во Ливорно, Италија со денови била изложена фотографија од пејачите Светлана Ражнатовиќ и Оливер Мандиќ, на која се без коса.

Фотографијата која настанала во дамнешната 2007 година, а на која Оливер и Цеца позираат за потребите за снимање на спотот за нивниот дует „Времето за љубов истекува“ ги воодушевила Италијаните и познавачите на уметноста ширум светот, пишуваат српските медиуми.

Авторката на ова дело, Вукица Микача ширум светот собира бројни импресии по повод оваа фотографија. Интересно е што бројните посетители на галеријата во Ливорно со денови го гледале ова уметничко дело, но никој не знаел дека на фотографијата се наоѓаат две познати личности од Балканот.

принтскрин

„Некои од најбараните уметници ширум светот се распрашуваа за фотографијата и ја вбројуваа меѓу петте најдобри кога е оваа форма во прашање. Така коментираа меѓусебе и се обидуваа да откријат дали жената на фотографијата е навистина ќелава или маската е толку добро направена“, вели добро известен извор упатен во сè што се случувало во уметничките кругови, пренесуваат српските медиуми.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 26 јануари: Оптимизмот со кој зрачите прави другите да ви се восхитуваат

И Цеца се огласи во врска со фотографијата.

„Навистина се работи за едно уметничко дело, а тоа што се нашло на изложба сведочи и за тоа дека вреди“, рекла Цеца и додала дека за таа прилика имала маска на главата.

 

Поврзани вести

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис

Слободен печат

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

4 хороскопски знаци на кои им претстои период исполнет со среќа и успеси според ѕвездите

Слободен печат

Остави Коментар