Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Првиот тенисер на светот ги започна подготовките за продолжување на сезоната откако се опорави од коронавирусот.

Новак Ѓоковиќ одлучи да ја промени подлогата и од терените (земја) на Дорчол се пресели во Звездара во Академијата кај пријателот Јанко Типсаревиќ.

Спаринг партнер на Ноле е Литванецот Рикардас Беранкис, 72 тенисер на светот, кој и претходно доаѓаше во Белград да соработува со светскиот број еден.

Дали ова значи дека сепак Ѓоковиќ нема така лесно да се откаже од настап на „УС Опен“, иако имаше забелешки на новите мерки од организаторите.

И натаму нема официјална одлука дали српскиот ас ќе биде дел од грен слем турнирот годинава, па моментно во распоредот се наоѓа само „Ролан Гарос“ (земјена подлога) кој се игра после Грен слемот во Њујорк, закажан за 31 август.

Прочитајте и...  СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Слободен печат

Почина човекот кој ја одведе Црвена звезда на светскиот трон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Синот на Сетиен ги праша кравите дали Барса ќе ја освои ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Кузма со тројка во последните секунди за радост на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас би можел да игра со Фалкао, Бабел, Арда Туран..!

Слободен печат

ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Слободен печат