4 C
Скопје

Дали е постигнат „компромис“ во ЕУ за барањата на Бугарија?

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Советот за безбедност бара спас од епидемијата – Сета надеж во казнувањето!

– Дали е постигнат „компромис“ во ЕУ за барањата на Бугарија?

– Реакции во САД – Непростлив молк на Вашингтон на заканите на Бугарија кон Македонија

– Вирусот и градинките – Едни заминуваат, други се враќаат од изолација

– Одбрана – Мицкоски ја брани партиската фотелја со атак врз изборите

– Интервју co Митко Јанчев, градоначалник на Кавадарци и поранешен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ

– Тероризам во Ница – тројца убиени

– Војна во Полска за правото на абортус

– Европа се затвора поради пандемијата

– Колумни од Сашо Орданоски и Златко Теодосиевски

Прочитајте и...  Главниот португалски функционер за борба против ковид-19, позитивен на коронавирус

– Во овој број и додатокот за тв и филмска програма на 8 страници

Поврзани вести

Силен земјотрес во Турција

Слободен печат

Нови рестриктивни мерки во Србија, угостителите повторно на удар

Слободен печат

Почина Валери Жискар Д’Естен

Слободен печат

Заев и Бектеши на промоција на првата фотонапонска централа во неготинско

Слободен печат

Меѓународен ден на лицата со посебни потреби

Слободен печат

Онлајн работилница за предизвиците со кои се соочуваат новинарите за време на ковид кризата

Слободен печат

Остави Коментар