ФОТО | Дали е ова новото момче на Анџелина Џоли? Уловена е на романтичен ручек со згоден милијардер

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Откако во 2016 година поднесе барање за развод од Бред Пит, Анџелина Џоли ретко ја гледаме во машко друштво. И додека Бред среќата ја најде со дизајнерката Инес де Рамон, Анџелина со години е сингл поради нејзините, како што вели, високите стандарди. Меѓутоа, можно е конечно да пронашла некој кој ги исполнува нејзините високи критериуми – милијардер и наследник на финансиската империја Дејвид Маер де Ротшилд.


Актерката и членот на едно од најбогатите семејства во светот, чие богатство се проценува на 10 милијарди долари, се уловени на ручек во елитниот ресторан „Нобу“ во Малибу, Калифорнија. Поминале цели три часа заедно, а од локалот излегле занесени во разговор не симнувајќи ја насмевката од лицата.

Британскиот претприемач Маер де Ротшилд е посветен активист за заштита на животната средина и можно е токму неговата страст кон активизмот да го поврзала со Анџелина.

Не е потврдено дали станува збор за состанок или деловен ручек, иако се претпоставува дека средбата можела да биде од деловен карактер бидејќи и двајцата изразуваат интерес за активизам.


Маер де Ротшилд е поборник за заштита на животната средина, а во описот на неговиот инстаграм- профил пишува дека сака „да ги предупреди и информира луѓето за глобалното затоплување“.

Дејвид (44) е најмладиот од трите деца на Викторија Лу Шот и Сер Евелин де Ротшилд. Тој е наследник на банкарското богатство на неговото семејство. Според податоците на интернет, неговото богатство се проценува над 10 милијарди долари.

 

Анџелина Џоли ја доби правната битка против поранешниот сопруг Бред Пит

„Бело самоубиство“: Тажната љубовна приказна на големата Марија Калас

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот