Дали би го пробале ова ултимативно капучино од злато? (ФОТО)

И додека Италија не освојува со своето традиционално кафе, Дубаи, односно хотелот Бурж Ал Араб, оди еден чекор панатаму и ни нуди кафе со злато.

Сахн Едар лоби барот, сместен во внатрешноста на овој магичен хотел, служи „Ultimate Gold Cappuccino”, кое е декорирано со снегулки од 24 каратно злато.

Луксузното капучино е направено од 100 проценти Арабика кафе и млечна пена која е помешана со злато. Дизајнот и обликот на едро на самиот врв од капучиното го комплетира овој пијалок, а едрото е декорирано со уште поголема доза на злато.

Кафето се служи во златен послужавник со златна лажичка и црно колаче направено од најквалитетното белгиско чоколадо.

Иако не е познато колкава количина на злато се троши за подготовката на ова капучино, неговата цена изнесува 23 долари, што за ваков специјалитет, воопшто не е многу.

Прочитајте и...  Да не сте ни помислиле на вашето куче или маче да им давате од оваа храна!

Прочитај повеќе

Емотивно видео од најмалата ќерка на Коби Брајант: Тато секогаш ќе те сака!

Слободен Печат

Актерите од „Игра на тронови“ ќе станат родители: Оваа серија дефинитивно ни донесе многу среќа! (ФОТО)

Слободен Печат

Бред Пит проговори за врската со манекенката Никол: Конечно се чувствувам сакан!

Слободен Печат

Убавината скапо ја чинела, поради силните третмани косата ѝ опаднала, бубрезите ѝ откажале, а починала во болки!

Слободен печат

Рита Ора со провокативни комбинации прошета во Милано: Пејачката ги истакна атрибутите и засени манекенките! (ФОТО)

Слободен Печат

„Како се сакаа две будали“: Емотивна љубовна приказна на најубавата глумица на поранешна Југославија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Разговор со Елена Тодоровска, портретист: Секој портрет е приказна сама за себе  

Ј.К.Д

Да не сте ни помислиле на вашето куче или маче да им давате од оваа храна!

Слободен печат

Седум вида на млеко кои не сте знаеле дека постојат, а направени се од билки!

Слободен Печат

Пет важни работи за менопаузата што секоја жена треба да ги знае

Слободен печат

Многу нејзини колешки ги „проголтаа“ годините: Сопственичката на хитот „Boys, Boys, Boys“ и на 52 години е „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Секое јадење ќе го направите повкусно со советот на Џејми Оливер

Слободен печат