„Да живее Србија, да живее Русија!“, извика Додик на митингот во Белград

Фото: Пинк / принтксрин

„Да живее Србија, да живее Република Српска, да живее Русија“, порача вечерва од Белград лидерот на босанските Срби, Милорад Додик.

-Србија не е слаба, а вечерашниот собир покажува дека не сме слаби. Нашата тага е начин да бидеме уште посилни. Дојдов овде да поддржам силна, силна и стабилна Србија во име на Република Српска. Србија на чело со Александар Вучиќ – рече тој.

Додик додаде дека Србија „треба и мора да се почитува“, како и дека „Република Српска гледа кон Србија“.

-Ние сме еден народ, Срби, и да им покажеме на сите дека нема Босанци и Срби, само Срби. Сакаме да живееме во мир – посочи Додик.

Додик рече дека се посветени на Србија на чело со Александар Вучиќ, кој се обрати пред него.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот