ДА СЕ НАЕЖИШ: Порака на Миха ги остави во шок легендите на Реал! (ВИДЕО)

Српскиот тренер беше оневозможен вечерва да биде присутен на стадионот каде најдобрите играчи во 11 децении долгата историја на клубот ги одмерија силите со големите имиња кои ја градеа историјата на Реал, но реши да им се обрати по пат на видео порака која излезе на семафорот.

Кога на екран се појави големиот Синиша играчите на двата клуба беа пријатно изненадени, а помеѓу нив се беа такви имиња како Кларенс Сидорф и Кристијан Карембе.

Михајловиќ изрази жалење поради недоаѓањето на стадионот:

Жал ми е што не сум со вас. Како што знаете вчера ја напуштив болницата и наскоро ќе бидам со семејството. Со оваа порака сакам да им се заблагодарам на навивачите и на сите оние кои беа покрај мене во текот на лекувањето. Ова е голем момент за нас мене – рече Михајловиќ, а потоа продолжи:

Прочитајте и...  Сане и официјално фудбалер на Баерн до 2025 година

– Сакам да им се заблагодарам на легендите на Реал кои дојдоа на овој настан. Специјални поздрави испраќам за Сидорф и Карембе. А на Марко Ди Вајо (поранешниот ас на Болоња) му порачувам: Мораме да победиме, како и секогаш. Напред Болоња, те сакам – заврши обраќањето на Михајловиќ.

Прочитај повеќе

Таткото на Хабиб Нурмагомедов почина од коронавирус

Слободен печат

Ново засилување во Ливерпул доаѓа од Баерн!?

Слободен печат

Со Вардар ја освои Европа, Парондо номиниран за тренер на годината

Слободен печат

Затворен тренинг центарот на Клиперси поради коронавирус

Слободен печат

Од МЗТ се пресели во редовите на Галатасарај

Слободен печат

Македонија без учесници во ФИБА Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Несторовски: Голот против Рома му го посветувам на Роландо!

Слободен печат

На денешен ден: Се оствари детскиот сон на Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Меси ги прекина преговорите за продолжување на договорот!?

Слободен печат

Реал со пенал до плус четири пред Барселона (ВИДЕО))

Слободен печат

Несторовски стрелаше за Удинезе во триумфот над Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Сити го понижи новиот шампион, го испрати Ливерпул со четири гола во мрежата

Слободен печат