Да се наежиш, цела сала пее „Вардар шампионе“ (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар, шампионски се простија од навивачите, го декласираа ПИК Сегед со 31:23 и со едната нога се на Ф4 турнирот во Келн.

По завршување на натпреварот никој не сака да ја напушти салата, 15-тина минути по последниот свиреж на судиите, ниту ракометарите, ниту ракометарите кои се простуваат од своите миленици.

View this post on Instagram

#VICTORY #THEBEST

A post shared by РК Вардар (@rkvardar) on

Во цела сала како едно грло, навивачите заедно со ракометарите пеат „Вардар шампионе“.

Прочитајте и...  Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Прочитај повеќе

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат

Драма во Белгија: Авиониот на Меси приземјен поради дефект

Слободен печат

Ванда Нара донесе одлука во името на Икарди и го шокира Интер

Слободен печат

Порака од УЕФА: Нема настап во Евро куповите ако не се завршат националните првенства

Слободен печат

Клоп летово си заминува од Ливерпул и се враќа во Германија?

Слободен печат

Лоренцо беше Мото ГП шампион, а немал возачка дозвола

Слободен печат