Да имав сопруга каква што има Фиго, немаше да излезам од дома! (ФОТО)

Легендата на Реал Мадрид, Луис Фиго му прости на својот поранешен тимски колeга Роналдо Назарио де Лима за еден коментар што некогаш го кажал за неговата сопруга, Хелен Сведин.

Фиго и Роналдо поминаа заедно две и пол сезони во шпанскиот главен град пред Португалецот да се пресели во милански Интер во сезоната 2004/05.

Во периодот кога беа тимски колеги на „Бернабеу“, Роналдо ја даде контроверзната изјава за сопругата на Фиго.

Прочитајте и...  Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

– Доколку имав сопруга каква што има Фиго, немаше да излезам од дома – се зборовите на Роналдо.

Немаше никакво негодување од Фиго кој за една шпанска телевизија истакна дека неговиот голем пријател само се шегувал.

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат

Го смени името и ги запали социјалните мрежи , од Мекдоналд стана Бургер кинг

Слободен печат

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Слободен печат