9.2 C
Скопје

Да бидеме хумани, заедно да му помогнеме на фудбалерот Ѓорѓе Џонов!

Ѓорѓе Џонов е 29-годишен фудбалер од Пирава, Валандово. Од 12 годишна возраст е на фудбалските терени, максимално посветен на фудбалската игра, почит кон тимот, противникот, но Џоко е скромно, мирно момче, момче со карактер како што доликува на секој воспитан човек, човек што има респект, вистинска почит кон луѓето.

Џонов е пред најголемиот предизвик во својот живот, во битка со болест за која е неопходно итно лекување во Турција.

За лекувањето на Џонов се неопходни 100.000 евра, средства кои во моментов ги нема на располагање, поради што голем број луѓе се активираа во трката со времето за собирање на финансиските средства.

Почитувани;

Денес, ние сме најпотребни, денес ние сме едно, денес ние треба да направиме се и многу повеќе од тоа што можеме, за да го имаме најголемиот победник.
Победник на животот, нашиот Џоко!

Прочитајте и...  Ракометарите против Белорусија го завршуваат настапот на Мундијалот

Почитувани сограѓани валандовчани, Македонци од цела Македонија, нашинци од дијаспората, ВЕ ПОВИКУВАМЕ ДА ПОМОГНЕМЕ СЕГА НА ЃОРЃИ!

За таа намена креирана е „Гоу Фанд Ми” кампања за донации на Ѓорѓи МОЖЕТЕ ДА ДОНИРАТЕ ТУКА

Фото: jugoistok.net
Фото: Фејсбук

ХУМАНОСТА НА ДЕЛО, ЗА НЕПОЛНИ 24 ЧАСА СОБРАНИ НАД ПЕТ ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА ЏОНОВ ОД ПИРАВА

Хуманоста на дело, за неполни 24 часа собрани се над пет илјади евра за лекување во Турција на фудбалерот Ѓорѓе Џонов од Пирава, Валандово. За ова информира Даниел Глигоров, валандовчанец кој работи во Германија и досега има организирано повеќе хумани активности.

– Акцијата е преку интернет кампања и во неа донираат главно луѓе од дијаспората, може да донира секој што сака да помогне. Организатор на акцијата е Ѓурѓица Гошева, валандовчанка која живее и работи во Германија – вели Глигоров.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Јокиќ е незапирлив, постави нов рекорд во кариерата (ВИДЕО)

Отворена е телефонска линија на мрежата на А1
Со еден повик на телефонскиот број 143460 донирате 100 денари.

Средства може да се донираат на следната банкарска сметка:

Ѓорге Џонов

Жиро сметка за донации: 200-0023348140-48

Стопанска Банка А.Д.

11 Октомври

1000 Скопје

ДЕВИЗНА СМЕТКА:

МК07200003801913052

SWIFT: STOBMK2X

Поврзани вести

ВИДЕО: Солскјер конечно го победи Клоп, Фернандеш го исфрлли Ливерпул од ФА купот

Слободен печат

Моќни зборови на поддршка по авионската несреќа во Бразил: Ние знаеме како ви е, нема да бидете сами

Слободен печат

Ѓоргоноски: Кузмановски треба да биде идниот лидер на репрезентацијата по повлекувањето на Кире 

Слободен печат

ВИДЕО: Барса знае да победува и без Меси

Зоран Спасоски

Неверојатен рекорд за Лазаров на последниот настап на Мундијалот -500 гола на СП и ЕП

Слободен печат

ВИДЕО: Триумф за Пандев и Џенова, Наполи даде експресен гол па прими три од Верона

Слободен печат

Остави Коментар