ЦСКА Москва по осми пат на кошаркарскиот Ф4

Екипата на ЦСКА Москва по осми пат едноподруго ќе учествува на завршниот фајналфор турнир кој од 17 до 19 мај ќе се одржува во Виторија, Шпанија.Рускиот тим во четвртиот наптревар, како гостин со 92:83 ја совлада
Басконија и ја доби серијата со 3:1 во победи.

Одлучувачки момент за триумфот на ЦСКА беше серијата од 14:0 во последната четвртина кога негативата од четири поени ја претворија во недостижна предност од 86:76.

Предводник на рускиот тим беше Нандо де Коло со 27 постигнати поени, додека Кори Хигинс постигна 19. Кај домашниот тим, најпрецизен беше Винсен Поаре со 21 поен.
ЦСКА Москва на фајналфор турнирот, во полуфиналето ќе игра против Реал Мадрид, кој во четвртфиналето со 3:0 го елиминира Панатинаикос.

Прочитајте и...  Финалето на ЛШ во нов термин

Екипата на Фенербахче, својот противник ќе го дознае на 1 мај, откако Барселона во четвртиот натпревар го победи Ефес со 82:72 и израмни на 2:2 во победи.
Кајл Кјурик со 19 поени и Анте Томиќ со 13 поени беа најрасположени за игра во редовите на Барселона, додека кај Ефес, се истакна Шејн Ларкин со 20 постинати поени.

Прочитај повеќе

Ливерпул со еден потег стана најомразен клуб во Англија

Слободен печат

Фудбалерите во Премиер лигата одбиваат намалување на платите

Слободен печат

Белгијците се пишманат за прекинот на првенството по заканите од УЕФА

Слободен печат

Дибала се пофали дека е излечен од коронавирус, повторениот тест вели поинаку

Слободен печат

ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: Фудбалерите на Волфсбург помагаат во супермаркет (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛЕГЕНДА: Таткото го потстрижа синот како Роналдо, реакцијата е урнебесна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон од боксерски шампион стана крал на марихуаната, заработува милион долари месечно

Слободен печат

Петиција за титулата во Серија А да и припадне на Аталанта

Слободен печат

Брајант се мотивирал така што носел слика со себе од својот противник

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Обложувалници измислиле фудбалски натпревари и заработиле богатство

Слободен печат

Најлошите тетоважи на спортистите (ФОТО)

Слободен печат

Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Слободен печат