ЦРВЕНКОВСКИ СЕ ПОДМЛАДИ: Бившиот претседател со нов изглед (ФОТО)

Бившиот претседател на Македонија, Бранко Црвенковски беше домаќин на поранешните балкански претседатели во Охрид.

За време на нивниот престој во градот, градоначалникот на Охрид, Константин Георгиевски организирал ручек во хотелот „Нова Ривиера“ за гостите, каде и се фотографирал со Црвенковски.

Фото: Инстаграм

На фотографијата бившиот претседател може да се види дека ја нема неговата препознатлива брада и со тоа изгледа и помладо.

Прочитајте и...  Кој ќе победи на изборите?

Прочитај повеќе

Ахмети: Охридскиот, Преспанскиот и Договорот со Бугарија црвени линии за постизборно коалицирање

Миа Агенција

Франција на полноќ излегува од вонредната санитарна состојба

Слободен печат

ССМ бара сабота и недела да се неработни, породилно отсуство една година и зголемување на минималната плата

Слободен печат

ЕУ се противи на смртната казна во САД

Слободен печат

Заев: Повторниот очаен обид на ВМРО-ДПМНЕ да ги заплашат граѓаните со федералзиација е доказ дека губат!

Слободен печат

Новите еколошки автобуси пуштени во сообраќај

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Петровска: Специјалци околу гласачките места – проценките на старешините, а не Чулев ќе одлучуваат за обемот на полициско присуство на изборниот ден (ВИДЕО)

Слободен печат

Истражување: Австријците сакаат да се врати задолжителната обврска за носење маски

Слободен печат

Една приколица песок да се изблокира патот: Нова аудио снимка открива како Милошоски и Јанкулоска блокирале гласачи

Слободен печат

Најголем дневен пораст на новозаразени во Израел, речиси 1.500 нови случаи на коронавирус

Слободен печат

Негативни се сите тестови на српските туристи на грчкиот остров Евија

Слободен печат

Црна Гора ги засили инспекциите поради прекршувања на мерките во угостителските објекти

Слободен печат