4 C
Скопје

Црвена звезда потврди: Се раздели со Обрадовиќ, негов наследник  ќе биде Радоњиќ

„Црвено-белите“ потврдија дека Саша Обрадовиќ повеќе не е тренер на кошаркарската екипа. Како што објави кошаркарскиот тим, спогодбено е прекината соработката.
„КК Црвена звезда му се заблагодарува на Саша Обрадовиќ за посветената работа и големиот професионализам кој го покажа за време на водењето на клубот и му посакува многу среќа во иднина“, објави Црвена звезда.


Причина за прекинот на соработката се лошите резѕултати во Евролигата, каде „црвено-белите“ имаат само пет победи и 11 порази иако пред стартот на сезоната амбициите беа борба за пласман на Фајнал-фор турнурот.

Прочитајте и...  Лига на шампиони: Аталанта сонува „чудо“ против Реал Мадрид!

Наследник на Обрадовиќ според српските медиуми ќе биде поранешниот тренер на „црвено-белите“, Дејан Радовиќ. Радоњиќ беше главен тренер на Црвена звезда од 2013 до 2017 година и тогаш освои четири титули во АВА лигата.

Поврзани вести

Соборен 27 години стар светски рекорд во сала

Слободен печат

ВИДЕО: Фановите на Интер со огномет и порака на кирилица го пречекаа Дејан Станковиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Сити и Реал поблиску до четвртфиналето во ЛШ

Слободен печат

ВИДЕО: Абрамович има нова играчка вредна 500 милиони евра

Слободен печат

ВИДЕО: Кога Меси игра, Барселона победува

Слободен печат

ВИДЕО: Лига на Европа: Покер на Тотенхем против Волфсбергер

Слободен печат

Остави Коментар