Црвена звезда нема да игра во ЛШ, пеналите кобни за „црвено-белите“

Српскиот шампион оваа сезона нема да настапува во групната фаза од Лигата на шампионите откако се сопна во третото квалификациско коло.

Црвена звезда загуби од Омонија Никозија и тоа во пенал рулетот откако во регуларниот дел беше 1:1.

Кипарскиот тим повеќе во 31. минута преку Михаел Лифтнер, а во финишот од првото полувреме Мирко Иваниќ израмни на 1:1, резултат кој на крајот се покажа како конечен.

Во пенал рулетот, трагичари на Црвена звезда беа Диего Фалчинели и Милош Дегенек кои ги промашија своите шутеви, додека играчите на Омонија беа прецизни и обзбедија пласман во плеј-офот за пласман во ЛШ, додека српскиот тим ќе игра во плеј-офот за пласман во Лигата на Европа.

Прочитајте и...  Јувентус, Наполи и Рома се договорија, Џеко и Милик ги менуваат клупските бои

Прочитај повеќе

Кошаркарите квалификациите за ЕП ќе ги доиграат турнирски и тоа во „меури“

Слободен печат

Син на НБА легенда ќе игра во АБА лигата

Слободен печат

Нови проблеми за Меси, ќе го пропушти „Ел Класико“?!

Слободен печат

Бејл доаѓа во Скопје: Ќе дебитира за Тотенхем против Шкендија

Слободен печат

Шампионката на УС Опен се откажа од Ролан Гарос

Слободен печат

Кој е човекот кој ги собори рекордите на легендарниот Бубка: Почна да скока на три години, а за малку ќе ја оставеше атлетиката поради бејзбол (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нов пресврт на Мајами за водство од 2:0 во победи (ВИДЕО)

Слободен печат

Базел и Милан сигурни во квалификациите за ЛЕ, крај за Динамо Москва

Слободен печат

„Војната“ со Меси и слабите резултати предвреме ќе го избркаат Бартомеу од Барселна

Слободен печат

Легендарниот Бубка веќе не е најголем „скокач“, светски рекорд на Дуплантис

Слободен печат

Дрита го елиминира Силекс и од Лигата на Европа

Слободен печат

Дебакл на шампионката на Австралија Опен, на Мастерсот во Рим не освои ниту еден гем

Слободен печат