Црвена Звезда „грми“ кон судиите, имаше ли пенал за Копенхаген? (ВИДЕО)

Црвена Звезда на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград одигра нерешено 1:1 против Копенхаген, поволен резултат кој што повеќе им одговара на Данците.

Пред крајот на првото полувреме „црвено-белите“ поведоа преку Павков, а гостите израмнија благодарение на Винд од пенал во 84 минута од средбата.

Динамо Загреб исто така ремизираше 1:1 на својот „Максимир“ против Ференцварош во чиј состав не беше македонскиот репрезентативец Стефан Спировски.

Уште во седмата минута во позитива беа Хрватите кога стрелаше Олмо, а Унгарците израмнија преку Сигер. За домаќините целиот меч го одигра нашиот играч Аријан Адеми.

Трето квалификациско коло (Лига на шампиони)

Резултати, први натпревари –

АПОЕЛ-Карабах 1:2
ПАОК-Ајакс 2:2
Динамо Загреб-Ференцварош 1:1
Клуб Бриж-Динамо Киев 1:0
Црвена Звезда-Копенхаген 1:1

Прочитајте и...  Грег Попович повторно дели лекции против расизмот во САД

Прочитај повеќе

Една контрола помалку за вардарци, откажан турнирот во Кањижа

Слободен печат

Грег Попович повторно дели лекции против расизмот во САД

Слободен печат

Англичаните воведоа ново правило: Кој кашла кон противникот добива црвен картон

Слободен печат

Јунајтед доби седум дена да одлучи дали ќе го купи Санчо

Слободен печат

Перез смисли нов план за „кралска“ доминација, во наредните две години пристигнуваат четворица „галактикоси“,

Слободен печат

Дали е реално, Конте сам си мести отказ за да седне на клупата на друг италијански тим

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Адеми во тимот на сезоната во Хрватска

Слободен печат

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат