Црвена звезда го уништи Баерн, Фенербахче ја прекина серијата порази - Слободен печат

Црвена звезда го уништи Баерн, Фенербахче ја прекина серијата порази

Кошаркарите на Црвена звезда вечерва го декласираа Баерн Минхен со 93:63 во 17. коло од Евролигата. Победата изразена од 30 поени разлика е највисока за „црвено-белите“ во историјата на Евролигата.

Пред 16.824 гледачи во „Штарк“ Арената, домашмните кошаркари уште во првата четвртина го најавија убедливиот триумф откако ја решпија во своја корист со 25:13. На крајот, кошаркарите на Звезда дојдоа до најубедливата победа, надминувајќи го триумфот над Макаби од 25 поени (83:58).

Турскиот Фенербахче со триумфот на гости во Пиреја кај Олимпијакос од 87:96 ја прекина серијата од четири порази по ред и најави излез од големата криза. Неверојатен беше Нандо ДеКоло со 32 постигнати поени.

Жалгирис Каунас пред своите гледачи благодарение на пресвртот во второто полувреме, славеше против Макаби Тел Авив со 73:68.

Прочитајте и...  Шкендија со пресврт до трите бода во Струмица

Прочитај повеќе

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Остави Коментар

17 + десет =

Прочитај повеќе

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат