Црногорец со Порше се забил во друг автомобил во Швајцарија, тројца загинати

Три лица го загубиле животот вчера попладне во сообраќајна несреќа во кантонот Арагау во Швајцарија, јавуваат медиумите во регионот.

Како што пренесува Курир.рс, несреќата наводно ја предизвикал Дарко Г. од Црна Гора, кој со своето Порше удрил во друго возило со марка Рено.

До несреќата дошло кога мажот со Поршето се забил во автомобилот кој возел бавно во колона на автопат, каде се вршеле градежни работи.

Поршето долетало со голема брзина и возачот предоцна забележал дека едната лента од автопатот била затворена за сообраќај, поради работата на патот.

Поршето удрило во Реното, кое потоа се забило во камионот пред него. Сите три патници од Реното загинале на лице место.

Возачот на Поршето по несреќата се одалечил од местото на настанот, но не стигнал далеку.

Прочитајте и...  Смртни закани против ЦИВИЛ, кампањата трае со години, институциите молчат

Прочитај повеќе

Ескалација на насилството во Белград, реагираше државниот врв (ВИДЕО)

МИА Агенција

Се зголемува бројот на демонстранти пред српското Собрание

МИА Агенција

Партиски реакции: НС го тужи Вучиќ поради воведување полициски час

Слободен печат

Демонстраните во Белград запреле возило на Брзата помош, реагираше министерот за здравство

Слободен печат

Масовни немири во Белград, демонстрантите фрлаат со шишиња и камења, полицијата употреби солзавец (ВИДЕО)

Слободен печат

Штедел за одмор од соништата, а заглави на празен аеродром на Филипини: Голготата на овој Естонец како од филмот „Терминал“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Палма: Обидот за влез во српското Собрание е терористички чин

МИА Агенција

ВО ЖИВО: Хаос пред Собранието на Србија, граѓаните се судрија со полицијата

МИА Агенција

Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во Малешевијата

Слободен печат

И Во Нови Сад протест поради најавените мерки

МИА Агенција

Николовски: Зад нас во претходните години имаше и крв во Собранието, никој не веруваше дека Груевски ќе падне (ВИДЕО)

Слободен печат

САД и официјално се повлекоа од СЗО

Слободен печат