Црниот чај е прва помош за безживотната коса - Слободен печат

Црниот чај е прва помош за безживотната коса

Се почесто можеме да сретнеме луѓе кои во својата утринска рутина воведуваат чај, бидејќи имаат чувство дека ги враќа во живот.

Доколку не сте меѓу љубителите на чај, па наутро пиете кафе, мора да имате на ум дека чајот има многу поголеми предности. Доколку имате испукана и безживотна коса црниот чај е вистински лек за тоа. Она што ви е потребно е црн чај и малку слободно време кое ќе си го посветите сами на себе.

profimedia

Сварете силен црн чај и оставете го да се олади. Измијте ја косата на вообичаен начин, а потоа натопете ја во чајот, замотајте ја во фолија, а потоа превијте ја косата со пешкир и оставете ја така да стои десетина минути. Измијте ја со млака вода и уживајте во свиленкасто меката коса.

Прочитајте и...  Фустан што ги изнервира Американците: Црвениот тепих не е место за политика

Прочитај повеќе

Фатална Колумбијка која мами воздишки кај мажите ширум светот (ФОТО)

Слободен печат

Бијонсе со шлиц до колковите и длабоко деколте ја надмина конкуренцијата! (ФОТО)

Слободен печат

Дара Бубамара ги има најголемите гради на естрадата, а еве ја пред операциите! (ФОТО)

Слободен печат

Жените конечно признаа: Каков тип на мажи им се допаѓаат најмногу?

Слободен печат

Дизни потврди дека ќе се прави нова верзија на Бамби!

Слободен печат

Скромниот Бред Пит носел ознака со своето име „за секој случај“!

Слободен печат

Остави Коментар

7 − six =

Прочитај повеќе

Ана Николиќ во егзотично издание што го „запали“ Инстаграм! (ВИДЕО)

Слободен печат

Блејк Лајвли како божица излезена од златната доба на Холивуд! (ФОТО)

Слободен печат

Лудите диети на славните: Како слабееле Калас, Бајрон, Кафка…

Слободен печат

Овошје со најмногу и најмалку калории

Слободен печат

5Г ТЕХНОЛОГИЈА: Штетна по здравјето на луѓето или нуди подобри услови за живот?

Слободен Печат

Блејк Лајвли како божица искочена од златната доба на Холивуд! (ФОТО)

Слободен печат