Црн вторник за Албанија, 7 починати и нови 284 заразени од коронавирус

Седум албански државјани ги загубија своите животи, а 284 се заразени со ковид-19 во последните 24 часа во Албанија.

Како никогаш до сега, во последните 24 часа има рекорден број жртви на коронавирус во Албанија.

Од почетокот на пандемијата во март годинава во оваа земја најголемиот број жртви е шест во рок од 24 часа. Рекордот беше срушен денес.

Прочитајте и...  Гази Баба има најмногу активни случаи на ковид-19 во Скопје, следат Аеродром, Кисела Вода и Карпош

Поврзани вести

Затвореник измачувал и убил педофил, сакал и да го изеде. Пред судијата рекол дека убаво си поминал

И.И.

Лисиче и Аеродом се гасна комора, се жалат граѓаните на социјалните мрежи

Илинка Иљоска

Расфрлени кондоми и 80 луѓе без маски: Полицајци упаднаа на забава во Њујорк, сфатија дека прекинале оргии

Слободен печат

ВИДЕО: Австралија во шок откако тинејџер беше онесвестен од обезбедување бидејќи не носел маска

СП.

Правеле хрватски пасоши за криминалци од Србија и Црна Гора, уапсени 11 лица

И.И.

Високиот претставник за БиХ: „Време е Дејтонскиот договор да се замени со нов устав.“

Слободен печат

Остави Коментар