Црн рекорд во Аргентина: За еден ден од Ковид-19 починаа 75 лица

Аргентина регистрираше рекордни 75 смртни случаи за еден ден меѓу заразените со коронавирус, со што смртниот биланс од Ковид-19 во таа земја се искачи на 1.582 лица. Во земјата досега позитивни на тестот на Ковид-19 се 80.434 лица.

Главниот град, Буенос Аирес и регионот околу него, каде живеат 14 милиони луѓе и повеќе од 90 проценти од случаите се идентификувани, повторно се ставени под строг карантин до 17 јули во обид да се спречи ширењето на болеста.

Пандемијата нанесе големи штети на аргентинската економија, која е во рецесија од 2018 година.

Прочитајте и...  И понатаму ќе се транзитира низ Македонија без ПЦР тест

Прочитај повеќе

Нема решение како да почне учебната година – Наместо настава, преговори и приговори

Слободен печат

Сирискиот претседател Асад, го прекина говорот, не му беше добро

Слободен печат

Халкбанк со ваучери за спортска опрема од 5.000 и 3.000 денари за редовните корисници на апликацијата HalkEco

СП.

Франција: Расте бројот на новозаболени лица со Ковид-19 и на пациенти на интензивна нега

МИА Агенција

Филипче: Огромен ризик е доколку училиштата целосно се отворат и функционираат од почетокот на септември

Слободен печат

НБ ја укина дозволата за работа на Еуростандард банка, штедачите ќе бидат обесштетени

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хаос во Брест: Белоруската полиција отвори оган кон демонстрантите (ВИДЕО)

Слободен печат

КЛАСТЕР „Тајна мала свадба Кичево“: Корона фатил младоженецот, невестата е суспектна ама во анкетите не кажале „да не пукне брука“!?

Мирослава Бурнс

Средба Заев – Гаши во хотел Белви

Слободен печат

Инцидент во миланската катедрала Дуомо: Уапсено едно лице

Слободен печат

Се намали вредноста на благородните метали поради руската вакцина за ковид-19

Слободен печат

Во Дебар двајца новозаразени од Ковид-19 и осум оздравени лица

Слободен печат