Црн месец за боксот: Нов смртен случај во Аргентина (ВИДЕО) - Слободен печат

Црн месец за боксот: Нов смртен случај во Аргентина (ВИДЕО)

Максим Дадашев почина после борбата против Субриел Матиас во САД, а нов смртен случај беше забележан и во Аргентина.

После пет дена агонија во утринските часови почина Хуго Сантилјан (19-6-2, осум со нокдаун). 23-годишниот Аргентинец во саботата во Буенос Ајрес боксуваше против Уругваецот Едуардо Абреу (10-1-1, 6 со нокдаун).

После 10 рунди, борбата заврши без победник со поделена одлука на судиите, а Сантилјан на прогласувањето се наоѓаше во лоша состојба, мораше да го држи тренерот.

Не издржа во рингот и веднаш беше префрлен во болница, а таму докторите ја потврдија неговата смрт.

– После примањето во болницата, му откажа бубрегот и не се разбуди од кома. Воедно имаше оток на мозокот и не повеќе не доаѓаше во свест. Отокот се влоши и тоа влијаеше на функционирањето на другите органи – беа зборовите на докторот Грациела Олоко.

Прочитај повеќе

Челси прокоцка триумф против Арсенал, Сити го слави Агуеро (ВИДЕО)

Слободен печат

Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Шведска и го закомпликува пласманот во полуфиналето на Унгарија

Слободен печат

Мурињо е најголем тренер-трошаџија, фрли повеќе од 1.5 милијарди евра за засилувања

Слободен печат

МЗТ Скопје поразен на гостувањето кај Сплит

Слободен печат

КОНКУРЕНЦИЈА НА УФЦ: Полјаците измислија нов брутален спорт, без ракавици и без ограда (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

15 − six =

Прочитај повеќе

Рамос по четврти пат ќе стане татко

Слободен печат

Повредите не и можат ништо на Норвешка, падна и Исланд

Слободен печат

Ново име во Градски Парк: Работнички се засили со Питс

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО : Пијани рагбисти претепале тинејџер до смрт (+18)

Слободен печат

Словенците ги задржаа шансите за полуфинале по победата над Португалија

Слободен печат

Баерн си најде десен бек во Мадрид

Слободен печат