Циркус на Кирјос, фрлаше столици и си замина од теренот (ВИДЕО)

Ник Кирјос го потврди епитетот на лошо момче во тенисот, откако денеска направи невиден скандал на Мастерсот во Рим. Тој за време на дуелот против Каспер Руд при резултат 3:6,7:6,1:2, влезе во вербална расправија со линискиот судија поради што доби казна од главниот судија.

Тогаш Кирјос полуде, прво го шутна шишето со вода кон судијата, а потоа и ја фрли столицата на теренот, за на крајот да се поздрави со противникот и демонстративно да си замине од теренот.

Навивачите веднаш побараа, одговорните луѓе во тениската федерација да не го толерираат однесувањето на Кирјос и да добие или повеќегодишбна или доживотна суспензија.

 

Прочитајте и...  Георгиевски е новото десно крило на Вардар

Прочитај повеќе

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Георгиевски е новото десно крило на Вардар

Слободен печат

Официјално: Митревски е новиот голман на Порто

Слободен печат

Од вториот „шешир“ ги чекаме ривалите за учество на ЕП 2022!

Слободен печат

Потврдени осум трки, Ф1 сезоната ќе започне на 5 јули!

Слободен печат

Сите тестирани во ФК Вардар се негативни на Ковид-19

Слободен печат

Ново засилување од Шпанија во Еурофарм Пелистер (ВИДЕО)

Слободен печат