10.8 C
Скопје

Циципас би му забранил на Надал да игра на Ролан Гарос

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас иако се подготвува за настап на Австралија Опен кој стартува на 8. февруари, има време да се дружи со своите фанови и на Твитер одговараше на нивните прашања.

Едно од прашањата кои предизвикаа големо внимание се однесуваше на освојувачот на 13. грен слем титули на Ролан Гарос.

Една работа која би ја забранил засекогаш?“, гласеше прашањето кое му беше поставено на Циципас кој даде неочекуван одговор.
„Рафа на Ролан Гарос“, одговори Циципас.


Кралот на земјените терени има освоено 20. грен слем титули во кариерата, од кои дури 13. на Ролан Гарос.

Поврзани вести

Кои се најпознатите прекари на фудбалерите: Трактор, психо, пирана, пират….

Слободен печат

Челси му се реваншира на Лестер за поразот во ФА Купот и го остави да виси за ЛШ

Слободен печат

Црвена звезда на чекор до титулата во АБА лигата, неверојатен натпревар во Белград

Слободен печат

Официјално: Бензема по шест години повторно во француската репрезентација

Слободен печат

ЕСПН ќе снима документарец за најомилениот кошаркар во НБА, „џинот“ Бобан Марјановиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиштето на Кавани недоволно за победа на Јунајтед, нов триумф за Алиоски и Лидс

Слободен печат

Остави Коментар