Цените за Супербол уриваат рекорди, засега се продаваат за 10 просечни македонски плати - Слободен печат

Цените за Супербол уриваат рекорди, засега се продаваат за 10 просечни македонски плати

Сан Франциско и Канзас сити на 2 февруари ќе играат во 54. издание на Супербол.

Помалку неочекувано во финалето на НФЛ лигата, популарниот Супербол ќе се сретнат екипите на Сан Франциско и Канзас сити, а билетите за најгледаниот спортски настан во САД достигнуваат рекордни бројки.

Сан Франциско последен пат триумфира на Супербол во 1995 година, додека фановите на Канзас сити чекаа 50 години за нивиот тим да игра во големото финале. Поради тоа, фановите и на двете екипи по секоја цена сакаат да присуствуваат на стадионот во Мајами каде ќе се игра 54. издание на Супербол, и поради тоа на цените на билетитесоборуваат рекорди.

Во моментов, има само 10-тина билети кои може да се купат на официјалните интернет страници кои продаваат билето за Супербол, најевтините се продаваат за 4.055 долари или за 225.000 денари, што се речиси десет просечни македонски плати.

Прочитајте и...  „ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Билетите за централните трибини, посебно на седиштата зад екипите засега се движат помеѓу 13.440 и 16.800 долари, во на црно почна да се лицитира со суми од неверојатни 24 000 долари.

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

9 − седум =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат