7 C
Скопје

Целосно изгаснат пожарот во Струмица

Пожарот што избувна во гаражата на Основниот суд во Струмица целосно е изгаснат во 16 часот, а во неговото гаснење учествувале 14 пожарникари со четири возила.

Во пожарот целосно изгорел новиот автомобил на Основниот суд во Струмица, а уште еден, кој бил паркиран во неспоредна близина, бил опожарен.

Според командирот на ТППЕ Струмица, Александар Гудев, во гаражата се чувал запленет пиротехнички материјал и други предмети од правосилни пресуди. Причините за избувнувањето на пожарот дополнително ќе се утврдуваат.

Прочитајте и...  МВР приведе скопјанец кој бил баран со потерница

Поврзани вести

МВР приведе скопјанец кој бил баран со потерница

Слободен печат

Возач итно пренесен во болница откако со автомобил се забил во банкина кај „Мавровка“

Слободен печат

Сообраќајна незгода на патот Демир Хисар-Кичево, две лица повредени

Слободен печат

Притвор за тренер по џудо за силување на ученички​ во Прилеп, злосторот траел со месеци

Слободен печат

Уште 420 санкции за неносење маска

Слободен печат

Санкционирани 137 возачи во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар