Цел свет е во опасност: Од Африка се заканува смртоносна ебола! – Слободен печат
ВестиПланета

Цел свет е во опасност: Од Африка се заканува смртоносна ебола!

Смртоносната епидемија на ебола во Конго е прогласена за меѓународна здравствена криза, соопшти денеска Светската здравствена организација откако вирусот се прошири во град од два милиони луѓе.

Од август до сега починаа повеќе од 1.600 луѓе во втората најсмртоносна епидемија на ебола во историјата, која се случува во регион опишан како воена зона.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close