Цел меч за Несторовски против Јувентус, елиминиран Удинезе!

Македонскиот репрезентативец го одигра целиот меч во дресот на Удинезе против „Старата дама“, но повторно не успеа да се запише во листата на стрелците.

Јувентус ја оправда фаворитската улога на домашен терен, во Торино беше убедливо совлада Удинезе со конечен резултат 4:0 во осминафиналето од Купот на Италија.

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски го одигра целиот меч во дресот на Удинезе против „Старата дама“, но повторно не успеа да се запише во листата на стрелците.

Шампионот во Серија А ја започна гол серијата во 16. минута со голот на Игуаин кој успеа да избегне офсајд позиција и стрелаше во мрежата на Николас.

Асистентот на првиот погодок, Дибала од пенал во 26. минута ја зголеми предноста на 2:0. Игуаин му возврати со асистенција во 57. минута, а Дибала постигна еден прекрасен погодок со левата нога.

Прочитајте и...  Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Конечниот епилог беше поставен во 61. минута, бразилскиот интернационалец Даглас Кошта беше сигурен од белата точка.

Противникот на „Старата дама“ ќе се дознае в четврток кога на стадионот „Енио Тардини“ силите ќе ги одмерат Парма и Рома.

Веќе се познати три четвртфинални двојки, Милан-Торино, Интер-Фиорентина, а Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас ќе игра против бранителот на трофејот од минатата сезона, Лацио.

Сите дуели за пласман во полуфиналето од куп натпреварувањето се закажани за 29. јануари.

Прочитај повеќе

Коронавирусот го нокаутира боксот: Одложен мечот помеѓу Џошуа и Пулев

Слободен печат

Игра за 100 евра, а сега го купи својот клуб и го спаси од банкрот!

Слободен печат

Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Слободен печат

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат

Драма во Белгија: Авиониот на Меси приземјен поради дефект

Слободен печат

Ванда Нара донесе одлука во името на Икарди и го шокира Интер

Слободен печат