4 C
Скопје

Цеца со огромна емоција зборуваше за Тоше Проески: Тој беше вистински ангел! (ВИДЕО)

Тоше Проески почина на 16 октомври 2007 година, а 13 години подоцна тагата за него сè уште е присутна.

Нема доволно убави зборови за Тоше, македонскиот ангел и славеј, како што го нарекуваа. Тој трагично го загуби животот многу млад, но неговите песни и спомени никогаш нема да исчезнат.

Пејачката Цеца Ражнатовиќ зборуваше и за овој непокаен уметник со неверојатна количина емоции во 2015 година, во емисијата „Ексклузив“.

„Тоше беше одлично момче, посебен човек и навистина ќе остане голема тагата за него. На сите ни е одземен еден ангелски глас, еден прекрасен човек, еден голем хуманист. Тој е човек кој не бил ограничен со жанр, човек кој студирал опера, свирел на многу инструменти, човек кој навистина бил извонреден талент, скапоцен камен во музиката, дефинитивно“, изјави Цеца.

„Една младост згасната во миг… Во секој случај, тој живее во сите наши срца, дефинитивно преку неговите песни и преку неговите дела. Зад себе остави песни и големи хумани дела… И сите ќе го паметиме по тоа. Него ќе го паметиме само по најдобро“, заклучи тогаш пејачката која јавноста можеше да ја види во ретка прилика со толку многу емоции.

Прочитајте и...  Џо Бајден ја следи само Криси Тајген на „Твитер“: Таа е шокирана како единствената ѕвезда која ја следи претседателот

Поврзани вести

ФОТО | Враќање во седумдесеттите: Капутот од овчо крзно е хит број 1 оваа зима!

Слободен печат

Игор Џамбазов се прости од Упа: „Каде пријателе мој? Ни поздрав, ни порака, ни средба, ништо… “

М.Р

Важеше за најзгодниот маж во Холивуд, но се повлече на врвот од кариерата: Актерот откри тајна која ја чувал од 2019 година!

Слободен печат

ФОТО | Нов невообичаен тренд на обликување на брадата: Дали би го пробале?

Слободен печат

ФОТО | Откако ја откопа својата мачка и ја зготви, пејачката сега призна дека во домот има и череп од 6-годишно девојче

Слободен печат

Џо Бајден ја следи само Криси Тајген на „Твитер“: Таа е шокирана како единствената ѕвезда која ја следи претседателот

Слободен печат

Остави Коментар