Цеца Ражнатовиќ за Чедомир Јовановиќ: Плаче сега по емисии, сe обидува да се испере! Јас му кажав сè во лице!

Фолк-ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ за српски Курир по повод новите обвинувања од страна на политичарот Чедомир Јовановиќ дека тој имал шанса да и каже сè што има очи во очи за време на гостувањето во емисијата „Хит твит“.

– Јас нему пред целата нација во емисија, во очи му кажав сè што имав. Исто и тој имаше 2,5 часа да пред мене да каже сè што сака. Сега оди по телевизиите да плаче и се обидува да се искупи. Јас немам намера да правам нешто слично – истакнала Ражнатовиќ и со тоа стави точка на оваа војна.

Да потсетиме, Цеца и Чедомир се соочија во познатата емисија пред неколку дена, а пејачката изјави дека цели 17 години го чекала тој момент за да го праша зошто била таа уапсена во операцијата „Сабја“.

Прочитајте и...  Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Во нивната расправија се вмеша и сопственикот на „Пинк“ телевизија, Жељко Митровиќ кој исто така беше гостин и жестоко го нападна Јовановиќ за апсењето на Цеца пред 17 години.

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат