Цеца против Карлеуша на суд: Јас дојдов, таа не, да не се развлекува веќе ова! (ФОТО)

Фото: Курир.рс

Пресметката помеѓу Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ има нова рунда.

Карлеуша не се појавила на денешното рочиште, додека Цеца и нејзиниот адвокат пред новинарите изјавиле дека судењето е завршена и дека судот наскоро ќе донесе пресуда.

Цеца прва пристигнала на судење и тоа облечена во фармерки, бел капут и високи потпетици, а на присутните новинари само кратко им посакала „добар ден“.

Фото: Принтскрин

На прашање од новинарите дали станува збор за тужба поради навреда на углед, бидејќи Карлеуша во една прилика на Инстаграм напиша дека „Цеца е глупа како к..“, адвокатот на Ражнатовиќ кратко одговори: „Да кажеме дека е за тоа“.

– Не може веќе ова да се развлечува. Ова трае од 2017 година, а сега 2020 година. Јас сега дадов изјава. Доаѓав на секое судење, рекла фолк-пејачката

Последниот спор помеѓу двете сопернички е кога Цеца од ЈК бараше да и ја надокнати штетата за претрпена душевна болка, меѓутоа се заврши со споразум.

Цеца претходно имаше неколку блиски средби со правосудните органи, а поради финасиски малверзации беше осудена и на куќен притвор и плаќање на милионска казна.

Видео на денот