Цеца против Карлеуша на суд: Јас дојдов, таа не, да не се развлекува веќе ова! (ФОТО)

Пресметката помеѓу Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ има нова рунда.

Карлеуша не се појавила на денешното рочиште, додека Цеца и нејзиниот адвокат пред новинарите изјавиле дека судењето е завршена и дека судот наскоро ќе донесе пресуда.

Цеца прва пристигнала на судење и тоа облечена во фармерки, бел капут и високи потпетици, а на присутните новинари само кратко им посакала „добар ден“.

Фото: Принтскрин

На прашање од новинарите дали станува збор за тужба поради навреда на углед, бидејќи Карлеуша во една прилика на Инстаграм напиша дека „Цеца е глупа како к..“, адвокатот на Ражнатовиќ кратко одговори: „Да кажеме дека е за тоа“.

– Не може веќе ова да се развлечува. Ова трае од 2017 година, а сега 2020 година. Јас сега дадов изјава. Доаѓав на секое судење, рекла фолк-пејачката

Прочитајте и...  Застрашувачки фотографии покажуваат како се шират капките од заразените од вирусот ако не носите заштитна маска! (ФОТО)

Последниот спор помеѓу двете сопернички е кога Цеца од ЈК бараше да и ја надокнати штетата за претрпена душевна болка, меѓутоа се заврши со споразум.

Цеца претходно имаше неколку блиски средби со правосудните органи, а поради финасиски малверзации беше осудена и на куќен притвор и плаќање на милионска казна.

Прочитај повеќе

Фобијата од пајаци никогаш не изгледала послатка: Погледнете како се борат со „ѕверот“ овие кученца (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстарата мачка на светот почина на 31 години: Кога дојдов дома, ја немаше, сигурно заминала да умре!

Васко Спасоски

Почина Тесла, миленикот на Јелена и Новак Ѓоковиќ: Сопругата на најдобриот тенисер напиша емотивна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секогаш се фали со бујното деколте, но сега покажа нешто друго: Водителката Марјана Станојковска ги испровоцира фановите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Папараците правеа пари на несреќниот живот на Ејми Вајнхаус, ова е искрена исповед на еден фотограф кој три дена ја бркал Ејми

Слободен печат

Беквалац сакаше само да ја најави новата песна, но интересот на фановите е нејзиното бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кожата на лицето зборува многу за вашето здравје, откријте што се крие зад бледилото, црвенилото, акните, сувата кожа…

Слободен печат

Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Васко Спасоски

Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ј.К.Д

Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Слободен печат

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски