Цеца не ја покани оваа колешка: „Не очекував да добијам покана, но се радував како да го женам синот“ (ФОТО) - Слободен печат

Цеца не ја покани оваа колешка: „Не очекував да добијам покана, но се радував како да го женам синот“ (ФОТО)

Популарната пејачка Гоца Божиновска (54) изјавила дека на Цеца Ражнатовиќ (46) воопшто не ѝ било лесно на свадбата на нејзиниот син Вељко ѝ неговата понежна половина Богдана, бидејќи знае како е да го жени синот, а на свадбата таткото да не е присутен.

Синот на Гоца, Мирко Шијан бил на прославата кај Ражнатовиќ, додека пејачката не била поканета.

 

View this post on Instagram

 

💫

A post shared by Goca Bozinovska (@gocabozinovska) on


– Мирко беше на свадбата со својата девојка, го покани Вељко. Цеца ги покани своите најблиски пријатели. Јас Цеца ја обожавам, нека им  со среќа. Се радувам исто како мене да ми се случува. Јас тој ден ја гледав свадбата и на секој збор соучествував во нејзината мака. Знам како е ѝ на неа, бидејќи не е лесно да се жени синот, ниту да се дава ќерката, кога го нема таткото покрај нив. Таа има голем круг на пријатели, па не ни можела да ги покани сите од естрада. Таа е добар човек, сигурно би ја поканила целата естрада, но тоа е физички невозможно. Јас се радував и плачев од радост – изјавила Божиновска.

 

View this post on Instagram

 

Veceras gledajte AmiG show ❤️

A post shared by Goca Bozinovska (@gocabozinovska) on

Пејачката открила дека со Цеца не се дружи и дека не очекувала да ја покани на свадбата на својот син.

– Не се дружиме, пиеме кафе еднаш во 100 години. Се слушаме вака преку децата и некогаш поради неоки други работи, но не сме неразделни. Не очекував да ме покани. Правев и јас прослави, па не поканив многу луѓе. Секој има свој круг на свои блиски пријатели кои треба да ги покани. Се радував на свадбата и нејзината веселба, срцето ми беше полно како да беше свадба за мојот син – објаснила Гоца.

Прочитај повеќе

Научно е докажано дека со овој тип на мажи, жените почесто доживуваат оргазам!

Слободен печат

Шест причини поради кои вашето момче нема да се ожени со вас!

Слободен печат

Зарем сте виделе нешто поубаво од ова? Емили Ратајковски се разголи, а друштво ѝ прави егзотичната пријателка Џамеа (ФОТО/ВИДЕО)

Слободен печат

Само Јелена Карлеуша има храброст да се облече вака! (ФОТО)

Слободен печат

Даниел Крег едвај ја прифатил улогата за Џејмс Бонд!

Слободен печат

Природа или естетска хирургија? Руската Анџелина Џоли го маѓепса светот! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

one × two =

Прочитај повеќе

Најжешката Македонка во сауна, по бикини и целата „свети“ (ФОТО)

Слободен печат

„Не сакам врска“: Сиа открила на кој музичар му понудила секс без обврски! (ФОТО)

Слободен печат

Колин Фарел се спрема за улогата на Пингвинот во Бетмен! (ФОТО)

Слободен печат

Тамара Тодевска водителка на MAC: „Очекуваме спектакл, ја славиме музиката и различноста“

Слободен печат

Хит во најава: Александар Тарабунов – Тара ја претстави својата нова „SEÑORITA“

Слободен печат

Зошто храната што „крцка“ ни е повкусна?

Слободен печат