Цеца ќе стане баба: Снашката ќе ја мазам и пазам!

Балканската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ напролет ќе стане баба.

Вереницата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана, е во вториот месец на бременоста.

Среќната вест Вељко и Богдана ја споделиле со најблиските членови од семејството, а сите се пресреќни што во домот на Ражнатовиќ наскоро ќе стигне принова.

„Пресреќна сум. Ова е многу убава вест за моето семејство. Се радувам. Не ми се веруваше кога Вељко ми кажа, а потоа емоциите се мешаа. Не знам да го опишам ова чувство, уште сум во еуфорија. Снашката ќе ја пазам и мазам повеќе од обично за новипот член да ни стигне во веселба и радост“, напиша Цеца на Инстаграм.

 

Прочитајте и...  Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат