Цеца ја даде првата изјава откако беше потврдено дека таа и Вељко имаат корона!

Instagram

Цеца Ражнатовиќ се огласи по информацијата дека е позитивна на коронавирусот.

– На повторениот тест и јас и Вељко сме позитивни. Вељко и јас се чуствуваме добро, немаме никакви симптоми. Ќе бидеме во домашна изолација, до повторното тестирање – изјавила познатата пејачка за српските медиуми.

Instagram

Да потсетиме, прво им било направено серолошки тест на кој се покажало дека се негативни, меѓутоа сепак да направат и ЦРП тест, односно да им се земат примероци на брис од грло и нос.

Резултатот покажал дека Вељко и таа се сепак позитивни на вирусот.

Видео на денот