Царовска: Посветено работиме на подобрување на условите за живот

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска и градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски, денес имаа маалска средба со жителите на населба Драчево.

Царовска на средбата истакна дека СДСМ е партија која што навистина се грижи за сите граѓани и посеветено работи на намалување на сиромаштијата, на нови развојни реформи и процеси и на грижа кон сите граѓани и тоа се гледа низ бројни примери.

-Како социјалдемократи вложуваме во сите граѓани и во децата и посветено работиме на подобрување на условите за живот. Тоа го покажавме во претходниот мандат. Продолжуваме со создавање на успешни политики и мерки и во овој мандат на владата- рече Царовска.

На средбата се разговарараше за други актуелни прашања и предизвици, пред се поврзани со коронакризата и со справувањето со последиците од неа.

Прочитајте и...  За утре закажаната судска расправа за „ТНТ", одложена за 4 ноември

Поврзани вести

(ФОТО): Остра осуда од Турција на карикатурата на Ердоган во „Шарли Ебдо“

Слободен печат

ВИДЕО | Шахпаска: Борба против дискриминацијата- еднакви права и слободи на сите граѓани

Слободен печат

ВИДЕО | Др- Митов: Медицината конечно се приближи кон превентива

Слободен печат

Црн ден за Русија, изброија 346 починати од коронавирус

Слободен печат

Изработен е прашалник за онлајн купување

Слободен печат

ВИДЕО: Уште едно убиство на Афроамериканец од страна на полицијата покрена жесток револт во Америка

Слободен печат

Остави Коментар