Царовска демантира: ВМРО-ДПМНЕ преку своите партиски мегафони се обидува пак дрско да манипулира со граѓаните

Мила Царовска
Мила Царовска / Фото: Министерство за образование и наука

ВМРО-ДПМНЕ преку своите портали и партиски мегафони како Каракамишева пак се обидува дрско да манипулира со граѓаните, објави на Твитер во демантот министерската за образование и наука Мила Царовска.

Оваа вест е чиста лага, сликата е извадок од Електронскиот дневник, систем воспоставен во 2010 година! Нема крај на лагите, граѓаните да не наседнуваат, реагира во демантот Царовска.

Видео на денот