Цаца Николовска: Мицковски вчера кажа закани

Ние вчера слушавме само закани и покажување на листови, смета судијката Маргарита Цаца Николовска за вчерашната изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, кој на партиска прес-конференција откри дека до нив свиркач доставил искази за случајот „Рекет“, напоменувајќи дека во нив го нема неговото име, но има имиња на луѓе од власта, не сакајќи да открие детали.

– Заканите беа насочени кон тие што беа упатени. Сите ние слушнавме што кажа лидерот на опозицијата. Јас тоа го ценам како одредена закана, што не мора да значи дека сите така го ценат – смета судијката Цаца Николовска.

Прочитајте и...  ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА БИТКОИНОТ: Инвеститорите со нетрпение го чекаат мај

Прочитај повеќе

Што претставува „плус, плус“ планот на Ахтисари?

Слободен печат

Спасовски изрази сочувство до семејството на загинатите деца во Романовце

Слободен печат

Асанж и претставници на американската Влада утре ќе се соочат во лондонскиот суд

Слободен печат

Официјално соопштение од Јамајка: Не е донесена одлука за признавање на Косово

Слободен печат

Силен земјотрес на границата меѓу Турција и Иран

Слободен печат

ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА БИТКОИНОТ: Инвеститорите со нетрпение го чекаат мај

Слободен печат

Остави Коментар

Шестнаесет + оне =

Прочитај повеќе

Спасовски ќе ја предводи делегацијата на Самитот на ЕБОР за Западен Балкан во Лондон

Слободен печат

Вучиќ до Милановиќ: Да ја бакнам земјата пред вашите стапала? Не ми паѓа на памет

Слободен печат

Георгиева: Епидемијата на коронавирусот го загрозува обновувањето на глобалната економија

Слободен печат

Околу 16 илјади македонски државјани живеат во Венето и Ломбардија, каде има изолација на 11 населени места поради коронавирусот

Слободен печат

Пендаровски изрази сочувство до семејството чии деца загинаа во експлозијата во Романовце

Слободен печат

Филипче: Подготвени сме дури и во случај да се појави првиот заболен

Слободен печат