ЦСКА Москва тргна со победа во ЛШ, пет гола на Сара Ристовска

Сара Ристовска продолжува со одличните игри за ЦСКА Москва/фото: Пресс-служба ПГК ЦСКА

Македонската репрезентативка Сара Ристовска со победа ги започна настапите во овогодинешното издание на ракометната Лига на шампионите, откако нејзиниот тим ЦСКА Москва со 34:27 го совлада турскиот Кастамону.

Рускиот тим во првото коло не го одигра натпреварот против Мец, па денеска без поголеми проблеми дојде до првата победа.

Ристовска постигна пет гола за ЦСКА Москва и беше втор стрелец во рускиот тим зад Ана Грос која даде десет гола.

Видео на денот