Чувствувате лош мирис кој доаѓа од одводот? Со само три состојки веднаш ќе го решите проблемот!

Непријатниот мирис од одводите од чешмите е честа појава, а за среќа постои и едноставно решение.

До ваквите миризби доаѓа поради остатоците од храна измешани со вода и детергент, кои се насобираат во одводот. Затоа морате редовно да го чистите, за да спречите размножување на бактерии.

Исто така и во бањата често може да ви се појавува лош мирис поради промената на времето и атмосферскиот притисок кој од главниот одвод враќа лоша миризба, односно гасови кои се насобрани во канализацијата.

За среќа, постои едноставно решение кое ќе ве спаси.

Потребни состојки:

400 мл бел оцет
3 лажици сода бикарбона
5 литри вода

Прво сипете ја содата, па додавајте по малку оцет. Оставете неколку минути, а потоа истурете ја водата. За да се ослободите од лошиот мирис во бањата доволно е на одводот постојано да му истурате вода, која всушност ќе ги потиснува гасовите. Проблемот веднаш е решен!

Прочитајте и...  Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Прочитај повеќе

Фобијата од пајаци никогаш не изгледала послатка: Погледнете како се борат со „ѕверот“ овие кученца (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстарата мачка на светот почина на 31 години: Кога дојдов дома, ја немаше, сигурно заминала да умре!

Васко Спасоски

Почина Тесла, миленикот на Јелена и Новак Ѓоковиќ: Сопругата на најдобриот тенисер напиша емотивна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секогаш се фали со бујното деколте, но сега покажа нешто друго: Водителката Марјана Станојковска ги испровоцира фановите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Папараците правеа пари на несреќниот живот на Ејми Вајнхаус, ова е искрена исповед на еден фотограф кој три дена ја бркал Ејми

Слободен печат

Беквалац сакаше само да ја најави новата песна, но интересот на фановите е нејзиното бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кожата на лицето зборува многу за вашето здравје, откријте што се крие зад бледилото, црвенилото, акните, сувата кожа…

Слободен печат

Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Васко Спасоски

Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ј.К.Д

Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Слободен печат

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски