Чурлинов во јануари се сели во Штутгарт - Слободен печат

Чурлинов во јануари се сели во Штутгарт

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Дарко Чурлинов, во јануари ќе го напушти Келн и ќе потпише за екипата на Штутгарт, која се натпреварува во втората Бундес лига.

Според „Кикер“, Келн нема намера да му го продолжи договорот на Чурлинов и тој веќе успеал да се договори со Штутгарт за трансфер по завршување на сезоната.

Но, од Штутгарт инсистираат Чурлинов да пристигне уште во јануари за да помогне во борбата за влез во Бундес лигата. Тој во новиот клуб доаѓа како замена за Николас Нарти кој е испратен на позајмица во Ханза.

Прочитај повеќе

Русинка му го зеде паметот на Нејмар (ФОТО)

Слободен печат

Најлудата завршница во фудбалот: Голманот одбрани два пенали кои се поништени, а тој добива црвен картон… (ВИДЕО)

Слободен печат

Гвардиола побара да се укине Лига Купот

Слободен печат

Шарапова е се поблиску до пензија: Не знам дали идната година ќе играм во Мелбурн

Слободен печат

Поранешен НБА играч кој играше со Леброн Џејмс сега е бездомник (ВИДЕО)

Слободен печат

Директорот на Звезда, Терзиќ одбива да се пресели кај Алиоски

Слободен печат

Остави Коментар

20 − ten =

Прочитај повеќе

Обамејанг ќе го прекрши ветувањето и ќе премине во редовите на најголемиот ривал

Слободен печат

Силен старт на Надал, пораз на Шарапова

Слободен печат

Ван де Бек негира договор со Реал Мадрид

Слободен печат

Бостон ги посрамоти Џејмс и Лејкерси (ВИДЕО)

Зоран Спасоски

Сетиен сепак ќе купува замена за Суарез

Слободен печат

Германците ја декласираа Австрија

Слободен печат