Чупиќ и Јотиќ во тимот на колото - Слободен печат

Чупиќ и Јотиќ во тимот на колото

Иван Чупиќ и Ловро Јотиќ се дел од најдобрата седумка за второто коло од ракометната лига на шампиони.

Поранешниот хрватски репрезентативец во победата на Вардар над Порто од 32:27 учествуваше со дури седум постигнати голови. Седум голови постигна и Јотиќ во поразот на Еурофарм од 24:25 од Савехоф.

Во идеалниот тим на колото покрај Чупиќ и Јотиќ место најдоа и Жоан Ледо Менендез, Себастијан Бартолд, Никола Карабатиќ, Харалд Раинкинд, Хендрик Пекелер.
Најдобриот тим на второто коло од Лигата на шампионите погледнете го на следниот ЛИНК.

Прочитајте и...  Поранешен боксерски шампион смета Земјата е рамна плоча

Прочитај повеќе

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Остави Коментар

деветнаесет − 17 =

Прочитај повеќе

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат