Чудотворна црква во Албанија, илјадници верници секоја година одат на аџилак (ВИДЕО)

Минатата ноќ заврши Аџилакот во Црквата „Свети Ндоу“ во Лач, Албанија.

Вкупно 13 вторници, се почитуваат од страна на верниците пред денот на „Свети Ндоу“.

Многубројните аџии дојдоа на ова свето место за да најдат духовен мир, насочувајќи ги своите молитви за смиреност, здравје, хармонија и берекет.

Некои од граѓаните во изјави за Топ Чанел сведочеа за чудата за кои тврдат дека им се случиле од Црквата во Лач, па затоа тие одат таму редовно, секогаш кога нешто ги загрижува.

Прочитајте и...  СЗО: Кризата да не ги присили владите да ги намалат јавните трошоци за здравството

Прочитај повеќе

Поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Слободен печат

Мрачна прогноза на СЗО: Коронавирусот стигнува повторно на есен

Слободен печат

Димитров ја поздрави лидерската улога на Франција за заживување на европската агенда

Слободен печат

САД распишаа награда од три милиони долари за апсење на пропагандистот на ИД

МИА Агенција

Голема потрага по нацистичко богатство: Во Полска скриено злато вредно 1,25 милијарди фунти

Слободен печат

Осуденикот Нинџа ја шокираше јавноста- ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицијата го приведе на испрашување премиерот на Федерацијата БиХ

Слободен печат

Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Слободен печат

Муцунски: За одредување датум за избори потребен е целосен консензус

Слободен печат

ЕП истражување: Жителите на пет земји најмногу пријавиле финансиски проблеми за време на пандемијата

МИА Агенција