ЧУДОТВОРЕН напиток од Русија: Со куркума и лук исчистете ги белите дробови - Слободен печат

ЧУДОТВОРЕН напиток од Русија: Со куркума и лук исчистете ги белите дробови

На пушачите, па дури и на оние кои се откажале од пушење, белите дробови им се полни со токсини. Нив треба да ги исфрлите од организмот, а за тоа не се потребни скапи третмани и лекови, туку само неколку намирници од природата. Русите традиционално го користат напитокот што се прави од ѓумбир, лук и куркума.

Еве како се подготвува:

Состојки:
400 гр. кромид
1 л вода
400 гр шеќер (може да се користи мед)
2 лажици куркума
корен од ѓумбир

Подготовка:
Во тенџере со вода ставете го шеќерот и оставете го да се растопи и да проврие. Кромидот исечете го на четвртини, а коренот од ѓумбир иситнете го. Додадете ги во зашеќерената вода. Кога смесата повторно ќе проврие, додајте ја куркумата и намалете ја температурата. Оставете да се вари додека половина вода не испари. Потоа процедете ја течноста и ставете ја во стаклено шише. Кога целосно ќе се олади ставете ја во фрижидер. Пијте две лажици дневно наутро на празен стомак и навечер два часа по вечерата.

Прочитајте и...  Младата актерка која глумеше во филмот на Дизни почина од тумор на мозокот

Прочитај повеќе

Посипете сода бикарбона врз креветот на кој спиете и ќе се случи голема промена

Слободен Печат

Хороскоп за 17 февруари 2020: Прочитајте што ве очекува овој понеделник!

Слободен Печат

Виц на денот: Срца

Слободен печат

Елтон Џон го прекина концертот: Падна на клавирот и заплака! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џорџо Армани, животна приказна раскажана во прво лице

Слободен печат

Љубица Трифунова: Во тренд е негувана и здрава коса и минималистичка шминка

Јасмина Кантарџиева Димков

Остави Коментар

девет − 5 =

Прочитај повеќе

Паметен шопинг: На кои работи треба да размислуваме кога купуваме на попуст

Слободен печат

Храна со моќни афродизијачки својства

Слободен печат

Салатите можат да дебелеат? Да, еве како

Слободен печат

28-дневна Саси диета за брзо топење на мастите

Слободен печат

Тибетанска уметност на лекувањето

Слободен печат

Овие хороскопски знаци никогаш нема да ви простат неверство

Слободен печат