Кејн го победи Јувентус од пола терен! (ВИДЕО)

Претходно објавивме дека на истиот турнир, но во САД Реал загуби од Баерн, а Арсенал ја оправда фаворитската улога против Фиорентина.

И за двете екипи Тотенхем и Јувентус ова беше прв во рамките од летните подготовки за наредната сезона на пријателскиот турнир. Фудбалерите на Покетино поведоа во 30 минута благодарение на погодокот на Ерик Ламела.

Во второто полувреме во фокусот беа играчите од клупата, Маурицио Сари направи четири замени, а Маурицио Покетино на пет фудбалери им даде шанса за настап.

Израмнувањето на 1:1 се случи во 56 минута преку Игуаин, а само четири минути подоцна Роналдо се погрижи за пресврт.

Тотенхем израмни во 65 минута кога прецизен беше Лукас, а конечните 3:2 ги постави англискиот репрезентативец Хари Кејн во третата минута од судиското надополнување со феноменален погодок од пола терен.

Прочитајте и...  Јагуриновски и Јотиќ од следната сезона во Вардар 1961

После овој триумф премиерлигашкиот клуб е на третото, а италијанскиот шампион на деветтото место на табелата. На врвот моментно е Арсенал кој има максимални шест бодови.

Прочитај повеќе

Бах: Не сакаме Олимписки игри без навивачи

Слободен печат

Димитријевиќ со најубавата тројка за Хувентуд во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јагуриновски и Јотиќ од следната сезона во Вардар 1961

Слободен печат

Јокиќ го победи коронавирусот и почна со тренинзи во Орландо (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Слободен печат

Гвардиола и Сити и ја крадат најголемата желба на Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Слободен печат

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат

Серхио Рамос ги збудале жените, има подобро тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Слободен печат

Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Слободен печат

Сега и Кувајтските петро-долари влегуваат во фудбалот, на мета италијански гигант

Слободен печат